Багато людей рахуть що ремонт спальні не такий важливий як скажімо ремонт вітальні, де інтер'єр створюється головним чином для гостей, а не для себе. На сон людина витрачає біля третини свого життя, а в деяких випадках і того

більше. Тому кімната, де ми засинаємо і прокидаємося, можливо, найголовніша у будинку і планувати її треба, виходячи головним чином з власної зручності, смаку і переваг. Власники квартир чи котеджів звичайно скажуть, що вони досить рідко знаходяться в цій кімнаті, особливо у безсонному стані. Таке судження невірне, саме інтер'єр спальні є визначальним моментом того, наскільки затишно і комфортно ви себе почуватимете під час сну.

Перш ніж вибрати дизайн інтер'єру вашої спальні необхідно врахувати все до щонайменших деталей.

Насамперед зверніть увагу на те, які розміри вашої кімнати, і вже відштовхуючись від цього, ви прийматимете рішення по оформленню інтер'єру. Якщо кімната маленька, то тут, краще всього, виглядатимуть і візуально розширюватимуть площу, пастельні і ніжні тона. І навіть якщо за вікном буде похмуро, ваша кімната всеодно буде світлою і затишною.

Не менш важливим чинником при виборі тону для вашої спальні є розташування вікон. Якщо вікна вашої кімнати виходять на південну сторону, тоді для інтер'єру можна вибрати і холодніші тони, адже в приміщенні все одно буде завжди світло. Якщо ж вікна спальні виходять на північ, тоді кімнату краще всього оформити в теплих тонах.

Нещодавно одна з британських фірм провела дослідження, що довело, що кольори стін спальні дійсно впливають на фізичне здоров'я і психіку людей. В ньому взяли участь жителі близько двох тисяч будинків.

Так, оптимальна колірна гамма для спальні - синьо-блакитна, з'ясували автори дослідження. Медики і раніше заявляли, що синій і блакитний кольори знімають стрес, сприяють зниженню кров'яного тиску і уповільненню серцебиття. Люди, в чиїх спальних кімнатах шпалери і постільна білизна були синіх або блакитних відтінків, рідко страждали безсонням (спали не менше 8 годин на добу) і після пробудження відчували більше позитивних емоцій.

У сітківці ока людини є рецептори, відомі як нервові клітини ганглій, які найбільш чутливі до синього і блакитного кольору, - такий коментар дає фахівець з Едінбурзького Центру сну Кріс Ідзиковски. - Ці рецептори передають інформацію в глибокі зони мозку, контролюючи добові ритми діяльності. Від цих передач залежить, як ми себе почуватимемо впродовж дня. Зв'язок між світлом, сном і бодрістю дуже важливий.

Ненабагато поступилися синьо-блакитному жовтий і зелений. Ті, в чиїх спальнях переважали ці кольори, спали в середньому 7 годин 40 хвилин. Правда, це відносилося тільки ясно-зелених відтінків. Але ще нікому не спадало на думку використати для спальних приміщень отруйно-зелений.

А ось насиченого червоного кольору для спальні краще уникати, заявляють експерти. Він занадто стимулює нервову систему. Сон у людей, чиї спальні були оформлені у відтінки червоного, тривав менше шести годин на добу, вони часто скаржилися на безсоння. Власне, насичені червоні відтінки для житлових приміщень взагалі не підходять. Вони більше годяться для оформлення інтер'єрів ресторанів, барів, казино і інших розважальних закладів. У таких місцях ці кольори дозволять створити відповідний піднесений настрій, допоможуть відвідувачам тримати себе в тонусі.

Помаранчевий також є досить дратівливим. Застосовувати його слід дозовано і тільки для окремих елементів декору. Краще всього поєднувати помаранчевий з іншими кольорами - наприклад, жовтим і зеленим.

Не кращим варіантом також є сірий і коричневий кольори. Вони можуть сприяти депресії. Можна використати їх для оформлення окремих елементів інтер'єру, але вони не мають бути такими, що переважають. Якщо у вас меблі сірого і коричневого кольорів, то хоч би стіни зробіть блакитними, ясно-зеленими або жовтими.

Останнім часом увійшло в моду оформляти житло у білих відтінках. Білий зорово розширює простір, робить приміщення візуально просторішим. Проте посеред такого "снігового поля" багато хто відчуває себе незатишно, оскільки оку нема за що зачепитися. Як би стильно це не виглядало, ніч більшість з нас вважає за краще проводити в затишній спальні, а не в замку Снігової Королеви. Якщо ви вже так сильно хочете бути оригінальним, краще замінити білий кремовими відтінками або розфарбувати стіни в колір "чайної троянди".

Інша крайність - оформлення в темних тонах. Про сірий і коричневий ми вже писали, а якщо для спальні використовується ще і чорний колір? Зрозуміло, що це креативно, але як ви себе почуватимете, знаходячись в такій спальні? Швидше за все, вам постійно здаватиметься, що навкруги ніч. А вечорами - що пітьма не лише за вікном, але і у вас в кімнаті. І вона не зникне, навіть якщо ви включите світло.

Білий та чорний підходять для оформлення, скажімо, художньої майстерні або клубу. Вони допомагатимуть тим, хто знаходиться усередині, налаштовуватися на відповідний лад. А ось в житлі можна застосовувати їх хіба що для оформлення віталень, і те також тільки за умови якщо ви живете у величезному особняку і не проводите в цій вітальні велику частину свого часу.

Вирішувати, звичайно, вам. Але пам'ятаєте, що навіть якщо на перший погляд те або інше поєднання колірних відтінків виглядає красивим і гармонійним, ще не факт, що ви себе добре почуватимете в кімнаті, обробленій таким чином. Спробуйте уявити, що ви тут вже живете і прислухайтеся до своїх відчуттів, а потім приймайте рішення. Вдалого вам ремонту!

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com