Дитяча кімната

Відношення багатьох батьків відносно колірних рішень для дитячої кімнати, досить часто, обмежується лише рамками їх власного сприйняття і смакових переваг. Безумовно, подібний стан речей пояснюється швидше недостатньою обізнаністю,

ніж неувагою батьків до улюбленоі дитини. Між тим, існує ціла наука, присвячена питанню дії того або іншого кольору на здоров'я і розвиток людини. Думаючи про колірний дизайн дитячої, не забувайте, що відчуття кольору у дітей і дорослих дещо відмінні. Правильне колірне оформлення дитячої кімнати є найважливішою умовою емоційного комфорту дитини. Його вік і темперамент мають пряме відношення до вибору кольору для дитячої. Якщо сприйняття кольору немовлям налаштовано лише на чорно-білу гамму, то починаючи з трьох місяців спектр розрізняних малюком кольорів і відтінків починає нестримно рости.

Дитяча у білому кольорі

Білий - це символ чистоти, невинності і благородства. Неспроста саме цей колір найчастіше використовувався для оформлення дитячих апартаментів у будинках аристократів. При цьому в кімнатах для дівчаток він був найбільш прийнятний. Сучасні батьки цінують білий колір за його сприятливу та мирну енергетику. Позитивна дія білого здатна заспокоїти і направити в потрібне русло бурхливу енергію занадто активної дитини. Дитяча у білому кольорі - це ідеальне рішення для обителі новонародженого. У такій кімнаті немовля відчуватиме затишок, тепло і захищеність. Білий не позбавлений і творчої енергії життя. Якщо дитина скута і замкнута, тоді подібне колірне оформлення дитячою піде на благо його самооцінці, підвищить упевненість в собі, зробить відкритішим по відношенню до навколишнього світу. Проте візьміть до уваги, що монохромность білого кольору в дитячій є неприйнятною. Вона здатна зробити негативну дію на психічний стан і характер дитини, зробивши його зарозумілим і неприступним.

Дитяча кімната

Поєднуйте білий колір з іншими відтінками, адже на думку психологів, різнокольорові і яскраві акценти в інтер'єрі сприяють найбільш гармонійному розвитку зорової системи малюка.

Окрім достоїнств психологічного характеру білий має безліч переваг і в плані дизайну. Йому посильні такі завдання, як зорове збільшення простору маленької кімнати, посилення освітленості в дитячій, де недостатньо природного світла. Не варто оформляти у білому кольорі дитячу, яка повернута на північ. У такій кімнаті замість затишку дитина відчуватиме холод і дискомфорт. Прекрасною альтернативою білому можуть стати бежевий і молочний відтінки.

Серед істотних недоліків білого кольору в дитячій - непрактичність. Особливо це стосується кімнати для дитини від двох до семи років. Оскільки саме на цей вік доводиться активне зростання малюка, стіни дитячої можуть перетворитися з білосніжних в різноколірні. Як вихід - обклейте стіни шпалерами під фарбування або реалізуйте задумане колірне рішення за допомогою меблів білого кольору, які також можна перефарбувати.

Дитяча кімната

Дитяча в зеленому кольорі

З точки зору психології, зелений є найсприятливішим відтінком в усьому спектрі кольорів. Його не випадково використовують для оформлення стін в освітніх і медичних установах. Якщо ваша дитина відстає в навчанні, привнесіть до дитячої кімнати якомога більше зелених фарб і тоді бажаний результат у вигляді гарних оцінок не змусить себе довго чекати. Зелений і його відтінки сприяють розвитку і саморозвитку дитини. Оточений подібною колірною гаммою, він стає менш вередливим і дратівливим, придбає усидливість, хорошу працездатність, уважність, набагато легше засвоює учбовий матеріал. Зелений асоціюється з гармонією і рівновагою. Ніжні відтінки цього кольору мають чудовий терапевтичний ефект. Підвищення зору, боротьба з безсонням, зняття напруги, сприятлива дія при судинно-сердечних захворюваннях і астмі - на цьому цілющі можливості зеленого далеко не закінчуються.

Дитяча кімната

Варто відмітити, що використання зеленого в дизайні дитячої кімнати повинно бути, як і "усе хороше", помірним. Надмірне переважання цього кольору може вплинути на комунікабельність дитини, зробивши його замкнутим і егоїстичним. Зелений доцільніше розбавляти іншими відтінками, приміром, жовтим, бежевим або білим.

Дитяча в жовтому кольорі

Сонячна енергія жовтого зігріє дитину своїм теплом, забезпечить його життєрадісність і позитивні емоції. До того ж, подібний колір розвиває позитивне мислення, кмітливість, творчий потенціал, стимулює розумову діяльність і допомагає концентрувати увагу. У дитячій, оформленій в жовтому кольорі, ваша дитина буде рости допитливою, доброзичливою, відкритою до спілкування і упевненою в собі особою.

Дитяча кімната

Колірна палітра жовтого відрізняється своїм різноманіттям. Вона варіюється від світлих лимонних до інтенсивних, наближених до помаранчевого, відтінків. Вибравши в якості колірного рішення жовтий колір, врахуйте, що його використання також не позбавлене підводних каменів. При достатній природній освітленості дитячої кімнати рекомендують віддавати перевагу поєднанню холодних відтінків жовтого із зеленими і блакитними.

У разі північного розташування дитячої, вітається комбінування теплих тонів жовтого з помаранчевим, коричневим, бежевим і бордовим кольорами.

Однотонні жовті стіни викличуть у дитини замість емоційного підйому втому, дратівливість, а іноді і агресію. При оформленні дитячої кімнати в жовтому кольорі головне - розумний колірний баланс. Послужити заміною домінуючому жовтому можуть стати яскраві, соковиті акценти цього кольору у вигляді текстилю і аксесуарів.

Дитяча в синьому і блакитному кольорах

Використання синього в оформленні дитячою вимагає особливої обережності. І хоча у цього кольору є безліч достоїнств, проте його надлишок в інтер'єрі може позначитися на психологічному формуванні дитини украй негативно. Помірна присутність синього в дитячій кімнаті забезпечить активізацію уяви і творчих здібностей, стане стимулом до пізнання нового. На гіперактивних дітей цей колір справить заспокійливе враження. Абсолютно протилежну дію на дитину може зробити кімната, в якій синій є таким, що очолює, - на зміну спокою прийде агресія, а життєрадісність буде пригнічена депресією. Одним з найвдаліших вважається сусідство в дитячій кімнаті синього з білим або бежевим кольорами.

Дитяча кімната

Блакитний нагадує чистоту і безтурботність. Його грамотне використання в колірному дизайні дитячої розслаблятиме, заспокоюватиме і освіжатиме дитину. Цікавий той факт, що блакитний володіє жарознижуючими можливостями, допомагає впоратися з безсонням і дратівливістю. Разом з цим, надмірно блакитна кімната стримуватиме зростання і розвиток малюка, обмежуватиме його уяву. В оточенні монохромних блакитних стін дитина насилу збереться з думками. Комбінуйте блакитний з салатовим, білим і коричневим кольорами і тоді колірне рішення дитячої буде найбільш гармонійним.

Дитяча кімната

Рожевий колір

Рожевий - найулюбленіший колір дівчаток. Використання цього кольору в інтер'єрі має масу переваг. Рожевий колір заспокоює, знижує стреси і підвищує настрій. Він сприяє успіхам в навчанні, покращує самооцінку дівчинки і просто дозволяє їй відчути себе маленькою принцесою. Відтінки рожевого можуть варіюватися від холодного, близького до бузкового кольору, до теплого персикового. Мінусом рожевого кольору є його яскраво виражена жіночність. Для того, щоб дівчинка не виросла навіженою кокеткою, психологи радять доповнювати його іншими кольорами, наприклад поєднуйте рожеві тони з салатовим, сірим або шоколадним. Нескладно здогадатися, що для хлопчиків рожевий не підходить, оскільки не сприяє розвитку в них чоловічих якостей.

Дитяча кімната

Не треба вдаватися до крайності і надавати рожевому кольору романтичний і "казковий" характер, все повинно бути в міру. Можна для дівчинки знайти що-небудь цікаве. Дизайн рожевої кімнати повинен відповідати її інтересам, захопленням і смаку. Колірна гама рожевих відтінків має бути ніжною і нейтральною. Велика кількість яскравих рожевих відтінків дуже втомить вашу дитину.

Дитяча кімната

Дитяча кімната

Розробляючи колірний дизайн дитячої кімнати, не забувайте прислухатися до побажань і смаків дитини. Не забувайте, що дитяча кімната - це крихітний світ вашого малюка і дуже важливо, щоб існування в нім було для нього максимально комфортним. Вдалого Вам ремонту!

 

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com