Монтаж стелі з гіпсокартону

На сьогоднішній день одним із найпоширеніших варіантів оздоблення стель являється монтаж гіпсокартонних конструкцій. Завдяки гіпсокартону можна створити форму та фігуру будь якої складності, що надасть вашому інтер'єру неповторності та

унікальності. Пропоную вашій увазі розглянути один з варіантів кріплення стелі з гіпсокартону. На цьому прикладі профіля розташовуються уздовж торців плит гіпсокартона. Починаємо монтаж з установки стартового профілю. По периметру (завдяки лазерному рівню) розмічається горизонтальна лінія і по ній прибивається стартовий профіль. Заздалегідь можна наклеїти на нього стрічку ущільнювача. Цей спосіб відрізняється від стандартного направленням несучих профілів. В даному випадку вони розташовуються впоперек листа. Гіпсокартон поперечно гнеться краще аніж подовжньо. Це пов'язано із структурою гіпсового наповнювача в листі. Ідея даної системи в тому, щоб збільшити жорсткість конструкції саме в цій її частині. Для моделі я вибрав невелику кімнату у форматі санвузла з великим перепадом по висоті стелі. Робимо розмітку. Лінії на 1252мм від стіни і один від одного. Це розділений навпіл лист гіпсокартона 2500мм + 4мм на технологічний зазор. Тобто, несучі профілі проходять впоперек листа по середині і по краю.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок2)

Розмічаємо і закріпляєм на стелі підвіси для профілю. Розташовуємо їх з кроком приблизно 600мм по лінії несучого профілю. Приблизно - тому, що потрібно їх розташувати так, щоб вони не припали на перехрестя майбутніх вузлів стиковки подовжніх профілів з несучими. Далі ми побачимо це ясніше.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок3)

Підвіси кріпляться на дюбеля або анкера, а так як вони несуть основне навантаження я б не рекомендував, задля економії коштів, купляти підвіси із тонкого металу, виключно якомога прочніші.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок4)

Вимірюємо необхідну довжину від стіни до стіни і обрізаємо по потрібній нам довжині несучий профіль. Вставляємо несучий профіль в стартовий і закріплюємо його до підвісу саморізами по металу (в народі їх називають "блошки"). Я використовую не менше двух саморізів з кожного боку профілю.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок5)

На великій відстані від чорнової стелі до конструкції потрібно використовувати підвіс, що регулюється. Розташування те ж - через 600мм (приблизно).

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок6) 

Горизонтальність несучих профілів, при їх закріпленні, контролюємо лазером. Для цього може згодитися ось такий магніт, як на малюнку знизу.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок7)

Чіпляємо магніт на профіль. На магніті наклеєна смуга малярного скотча з нанесеною лінією. Лазер потрібно виставити з врахуванням відстані від лінії на магніті до поверхні профілю. І поєднуючи лінію і промінь, ми дуже просто і швидко зробимо ідеально рівну, в плоскості горизонту, конструкцію.

Тепер розмітка подовжніх профілів. Вони розташовуються з кроком 400мм уздовж листа.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок8)

Профіль повинен ставати в конструкцію так, щоб залишалися відступи 2-3мм. Не потрібно його заганяти до упору в стартовий профіль. Дайте йому трохи місця для температурних розширень. На такій невеликій довжині провисання під своїм тягарем в профілю немає, що сильно полегшує монтаж. Просто вставляємо його одним кінцем в старт, а іншим в краб - спеціальний елемент кріплення.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок9)

Після установки профілю в краб - фіксуємо його, закріплюючи саморізами до підвісу.

Існує ще один спосіб кріплення на подібних з'єднаннях. Спосіб можна сказати народний, але дуже надійний. До несучого профілю прикручуємо два відрізки стартового профілю. І в них вставляємо подовжній профіль. Така конструкція гарантує міцність. Краби бувають поганої якості та прогинаються при кріпленні листа саморізами знизу.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок10)

Наш каркас готовий.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок11)

Проводимо монтаж гіпсокартонних листів. Кріпимо лист, як на малюнку. Між листами даємо технологічний зазор 2мм. Слідуючи цьому принципу встановлюємо інші листи.

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок12)

Монтаж стелі з гіпсокартону (крок13)

Маю надію вам ця інструкція з монтажу гіпсокартонної стелі стане в пригоді. Удачі вам в ремонті!

Стаття створена за матеріалами сайту architector.dp.ua

Нижче ви можете переглянути відео на якому детально показана система встановлення гіпсокартонної стелі.

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com