Стяжка

Сьогодні ми вам пропонуємо розглянути таку тему як облаштування стяжки для підлоги. Адже все дуже просто: там, де при облаштування підлоги пріоритетом являється якість основи, там без хорошої стяжки не обійтись. Під стягжкою мається на увазі

проміжний шар, який знаходиться між чистою підлогою та бетонним перекриттям. Більше того стяжка є ключовим моментом для виконання чистових підлог, адже на хорошу основу ідеально лягає будь-яке верхнє підлогове покриття. На сьогодні при укладанні підлог застосовуються різні види стяжок, але ми поговоримо про найбільш поширену - цементно-пісчану.

Підбираємо інструменти для робіт.

Для будь-якої роботи потрібен інструмент, отже що нам потрібно з інструменту для роботи: рулетка, олівець, рівень, правило, відро (бажано на 30л.), гідрорівень або лазерний рівень, шпатель, щітка для нанесення грунтовки, кельма, будівельний міксер або дриль із спеціальною насадкою для приготування розчину.

Готуємо основу і визначаємо горизонталь.

Щоб заливання стяжки відбувалося правильно і ефективно заздалегідь треба підготувати під неї основу. В принципі нічого екстраординарного робити не доведеться, а уся робота полягатиме в ретельному очищенні поверхні від пилу та заробленні можливих тріщин, задля унеможливлювання деформації.

Важливо! Якщо планується, що чистова підлога в приміщенні буде виконана з декількох видів підлогових покриттів, які мають різну товщину, то потрібно заздалегідь продумати різні висоти майбутньої стяжки. Адже чистові підлогові покриття стеляться на фінішній стадії ремонту, тому не дуже буде приємно та зручно, доливати потрібний рівень стяжки при наклеєних шпалерах та пофарбованих стелях. Скажімо, якщо у вас в коридорі, повинен бути ламінат товщиною 8мм., а в кімнаті паркетна дошка товщиною 18мм., вам потрібно заздалегіть залити стяжки в коридорі та кімнаті з різницею в 10мм. 

Отже, приступимо. Для початку нам потрібно визначити горизонталь. Тобто треба чітко виміряти, де знаходиться нульовий рівень підлоги, іншими словами треба визначити найвищий рівень основи на яку буде заливатися суміш. Саме для цього і застосовується гідрорівень або сучасніший прилад аналогічного призначення - лазерний рівень. Визначення нульового рівня визначається відразу у всіх приміщеннях,в яких буде заливатися стяжка. Як правило висота вибирається навмання, але найчастіше це 1000-1200 мм від підлоги. Починати визначення можна в будь-якому приміщенні та будь-якому місці, а уже від першої мітки, поетапно, застосовуючи водяний чи лазерний рівень, переносити мітку в інші місця та приміщення. Найкращий варіант нанесення міток, це по кутам приміщення.

Визначаємо максимальну висоту основи та росхід суміші.

Цей етап також украй важливий, оскільки в процесі виставляється рівень стяжки та розраховується середня витрата розчину. Щоб впоратися з цим завданням, необхідно заміряти довжину відстані від нульового рівня до існуючої зараз відстані, причому в різних місцях. У кожній точці виміру, крейдою чи олівцем, написати отримане значення. По найменшому значенню можна судити про найвищу точку в конкретно узятому приміщенні, а по найбільшому - про найнижчу. Різниця цих значень вказуватиме на рівень перепаду висот, що дуже важливо для виконання дійсно якісної стяжки. Скажімо якщо у вас в кімнаті, площею 20м2, в одному куті відстань до нульового рівня 100см., а в іншому 94 см., то у вас перепад по кімнаті складе 6см., але для розрахунку кількості потрібної суміші береться середній перепад, який складе 3см. Тобто в одному кінці кімнати у вас буде заливатися стяжка під ноль, а в іншому товщина складе 6 см. Але наступає не менш важливий момент - мінімально допустима товщина стяжки, яка складає 3см. Тобто розрахунок в даній кімнаті проводиться за такою формулою: 3см - середній шар по кімнаті + 3 см. - мінімальний шар, тобто загально - 6см. Це товщина шару на площу 20м2, що складає 1,2 м3 готової суміші, або 86 мішків вагою 25кг готової сухої суміші, оскільки вона йде в розрахунок 18кг суміші на м2 площі при товщині 1см. Ось такими розрахунками і визначається рівень стяжки.

Виставляємо направляючі маяки.

Направляючі, які в народі називаються "маяки", якраз і є тими орієнтирами, по яких виконується вирівнювання стяжки. Від правильності їх установки у буквальному розумінні залежить рівність майбутньої підлоги. Для маяків, зазвичай, використовуються металеві профілі або труби. Маяки мають бути жорсткими і рівними. Установка маяків виконується на відстані трошки більше 1метра. Маяки мають бути паралельними один одному. Методів їх установки існує дуже багато, приміром: на купки з розчину, за допомогою регульованих гвинтів та ін. Для вирівнювання маяків застосовується рівень, щоб забезпечити однакову висоту рівня на всіх напрямках.

Маяки для стяжкиЗаливка стяжки на підлогу

Заливаємо розчин.

При виробництві робіт використовується розчин, що складається з цементу та піску. Пропорції піска та цементу я приведу в таблиці, якщо немає якихось екстремальних нагрузок тоді найкращий варіант марка 200.

Марка цемента Пропорції Марка розчину
600 1:3 300
600 1:4 200
500 1:2 300
500 1:3 200
400 1:1 300
400 1:2 200
400 1:3 150
300 1:1 200
300 1:2 150
300 1:3 100

Відміряні в сухому вигляді матеріали замішуються з додаванням певної кількості води. В результаті повинна вийти однорідна маса консистенції густого тіста. Починати заливання стяжки слід з дальнього кута кімнати. Розчин виливається на основу, та поступово, метедом стягування, вирівнюється правилом. Після того як стяжка просохне до такого рівня щоб по ній можна було ходити, в залежності від товщини це від 6 до 24 год., витягуються маяки. Як правило стяжка просідає нижче рівня маяка на 2-3мм., тому поки вона являється ще сирою, візьміть широкий шпатель (40-60см.) та зберіть цей 2-3мм. горб який утворився на місці маяка. Дальше, готовим розчином, заробляєте ті місця де були маяки. Чорнова стяжка готова!

Якщо ж вам потрібно чистову стяжку, тоді по ще сирій основі, рідким розчином з цементу та просіяного піску але вже в пропорції 1:1, перетріть за допомогою пінопластової терки всю підлогу. Таким чином основа получиться ідеально рівною та максимально гладкою, на яку ідеально ляже ваш лінолеум, ламінат, паркетна дошка чи ковролін.

Вдалого вам ремонту!

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com