Шпаклювання стін та стель

Якісно виконана шпаклівка - основа будь-якого ремонту. Цей, здавалося б, елементарний процес має свої тонкощі. Наша стаття розповість вам про те, як правильно шпаклювати будь-які поверхні. Спочатку слід очистити стіну від зайвого сміття, особливо якщо

перед цим на стіні були поклеєні шпалери. Від якості очищення залежить міцність, з якою шпаклювальна маса триматиметься на стелі або стіні. Після того, як ми прибрали з поверхні стіни велике сміття, приступаємо до її грунтування. Цей процес потрібний для очищення поверхні від пилу і кращого зчеплення шпаклівки з поверхнею стіни. Виконуємо його ретельно за допомогою ворсистого валика або щітки. Для повного висихання грунтовки треба почекати, як мінімум, 3 години. Потім можна приступати до шпаклювання стін.

Коли стіна підготовлена для шпаклювання наносимо перший "стартовий" шар. Стартова шпаклівка є великозернистою, та призначена для вирівнювання поверхні. Максимально допустима товщина шару стартової шпаклівки може коливатися від 1 до 3 см. в залежності від виробника, тому заздалегідь перед нанесенням прочитайте інструкцію. Наноситься шпаклівка широким шпателем, виготовленим з нержавіючої сталі, від 30 до 60 см. ширини. Майте на увазі що чим ширше та прочніше шпатель, тим рівніша буде поверхня опісля шпаклювання. "Стартовий" шар наноситься стільки разів, скільки цього потребує ваша стіна, щоб стати максимально рівною. Комусь вистачить і 1 шару а комусь і 3 буде замало.

Після повного висихання стартового шару, приступаємо до нанесення фінішного. Фінішний шар наноситься товщиною до 1 мм., тому ще раз повторюсь, обов'язково максимально вирівняйте стіну стартовою шпаклівкою, оскільки фінішною шпаклівкою вирівняти нерівність поверхні більше ніж 3мм. неможливо. Отже, фінішна шпаклівка наноситься як правило в 2 шари - під шпалери, та 3 шари - під пофарбування. На кутах, задля рівності, клеяться (на шпаклівку) переферовані алюмінієві кутники, при чому наголошую на слові "алюмінієві", ні в якому разі не беріть кутники металічні, хоча вони і дешеві, тому що з часом вони ржавіють.

Якщо ви зібралися поклеїти стіни шпалерами, особливо тонкими, обов'язково приховайте дрібні нерівності за допомогою шпаклівки, тут особливу якість не потрібно адже шпалери закриють собою дрібні подряпини. Але якщо ви готуєте стіни під фарбування, поверхня виводиться ідеально. Якщо ви раніше ніколи не шпаклювали то відразу ж навчитися вам буде складно, але цілком реально. Пам'ятайте що, якщо нерівністьі на стіні горизонтальна, значить і шпаклювати її необхідно горизонтально. Вертикальні нерівності шпаклюються у вертикальному напрямі. 

Після шпаклювання, основу перетираємо шліфувальною бумагою. З власного досвіду додам, що найкращий варіант для перетирання під шпалери - шліф.бумага 80-ка, а для пофарбування - 120-ка. Взагалі для перетирання шпаклівки використовуються виключно такі номера 80, 100, 120, 150, і все. Чим більший номер тим менша зернистість алюмінієвого напилу на бумазі. Перетирати потрібно присвічуючи собі те місце де ви перетираєте лампою, оскільки при звичайному денному світлі як мінімум 50% нерівностей ви не замітите, а після фарбування вони проявляться.

Після перетирання знову грунтуємо поверхню але виключно валиком, щітка у даному випадку не годиться, оскільки вона занадто жорстка і може пошкодити фінішну шпаклівку, тим самим є ризик отримати повністю непригодну поверхню для пофарбування. 

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com