Декоративний плінтус на стелю

Стельовий декоративний плінтус буває декількох видів, докладніше про види ви можете дізнатись у статті "Багетти в інтер'єрі". Сьогодні ми розкажемо вам, про те, як саме проводити монтаж декор.плінтуса. Найперше, це потрібно точно заміряти

скільки саме нам його потрібно. Майте на увазі що якщо плінтус без малюнка тоді до кожного кута додавайте +5-10см., а якщо на плінтусі присутній малюнок, тоді потрібно доволі чітко продумати, як, та звідки, ви почнете його монтаж, і скільки саме буде відходів задля збереження малюнку на кутах. Існує правило, що якщо стеля низько то і плінтус повинен бути вузький, а якщо високо то широкий. Особисто на мою думку, це немає ніякого значення. Правильний дизайн, ось що відіграє важливу роль, а не товщина плінтуса та висота стелі. Взагалі найважливішу роль відіграє коплексний підхід а не зосередження на деталях.

Отож приступимо до монтажу. Починати клеїти стельовий плінтус рекомендується від кута стіни, що знаходиться навпроти вхідних дверей, оскільки такий спосіб дозволить уникнути погрішностей. В яку сторону клеїти, це вже особисто кому як до вподоби, скажімо, я, завжди одночасно клею в обидві сторони, а хтось йде по годинниковій стрілці, хтось проти. Отже, приставимо плінтус спочатку на одну сторону і відмалюємо нижню та верхню лінію, потім таку ж процедуру проведемо на іншій стороні. Там де лінії будуть пересікатися, там і буде стикуватися наш плінтус. Прикладаємо ще раз плінтус і робимо на ньому позначки, там де лінії пересікаються.

 

 

Далі беремо кутомір, та виміряємо градус нашого кута. В ідеалі він повинен бути 90, але відверто кажучи у наших новобудовах таких кутів просто не існує. Отож вимірюємо кут, дивимось градус. Скажімо він у нас 88. Беремо торцовочну пилу (або спеціальне стусло з можливістю виставляння градуса розрізу) і виставляємо на ній 44 градуси та зарізаємо два плінтуси з правої та лівої сторони, якщо ж у вас немає пили, тоді використовуйте звичайне стусло, але різати вам в такому випадку прийдеться фактично "на око", оскільки в звичайному стуслі є тільки 3 прорізи - 90, 45 та 30 градусів. Якщо ж у вас плінтус не дуже широкий, то звичайне стусло, як інструмент, згодиться. У випадку, якщо, плінтус дуже широкий, то без торцовочної пили та професійного стусла, вам просто не обійтись.

При монтажі плінтуса, завжди зарізайте закінчення плінтуса, навіть якщо воно ідеальне. Перед написанням статті я перечитав багато інформації, задля порівняння методів поклейки. Практично усі пропонують залишати заводські краї, згоден, але тільки у тому випадку якщо виробник плінтуса не є Росія, Україна чи Китай. А оскільки 99% декор.плінтуса, на ринку нашої області та міста, з цих країн, значить потрібно зарізати краї обов'язково. При чому іноді навіть обрізати по 10-15 см. країв, оскільки товщина країв плінтуса різниться. Отже, якщо ви, бажаєте, щоб ваш ремонт був максимально ідеальний, не купляйте Китай, і не вимагайте потім від майстрів бездоганної якості з кривим, косим, та виробленим десь у підвалах китайської периферії плінтусом. Найкраща якість плінтуса, з тих що продаються у нас, це виробництва Бельгії. Краї у нас зарізані, тепер наносимо клей. Клей можна наносити шпателем або пістолетом, ніякого особливого значення чим саме наносити не має. Клею наносите стільки, щоб при монтажі він трішечки вилазив назовні.

При монтажі клей знімаємо вузьким шпателем, та протираємо мокрою губкою. Що важливо у випадку монтажу - зберігати чітку лінію. Задля цього, перед монтажем, пройдіться по усіх кутах та відбийте верхні і нижні лінії, так як це описував вище. Потім з допомогою нитки та забарвлюючого порошку, відбийте нижні лінії. По ним ви і будете орієнтуватися при поклейці. В ідеалі, цього робити не потрібно, але це при умові, якщо кут між стіною та стелею 90 градусів, а стіни і стеля ідеально рівні. Тому якщо вам не штукатурили стіни під маяки та не робили стелю з гіпсокартону, краще відбийте лінії, інакше є можливість отримати не рівну, а хвилясту поклейку.

 

 

Подальшу поклейку проводимо аналогічно, за виключенням того що на місця стику плінтусів додатково наносимо "стиковочний клей". Для чого він потрібний? Проблема в тому що плінтус, а особливо поліуеритановий, здатний до розширювання, тому з часом, якщо не нанести клей на стики, там появляться тріщини. Клей для стиків доволі специфічний у роботі, та при застиванні нагадує скло. Тому приблизно через 1,5 години, після його нанесення, зрізаємо залишки ножем. Якщо забути та спробувати зрізати пізніше, зробити це буде надзвичайно складно, а у випадку пінопластових плінтусів - неможливо. Тому старайтеся не забувати про стики.

Після поклейки плінтуса проходимось ще раз по периметру акрилом чи тим же клеєм у місцях стику плінтуса та стіни і стелі. Збираємо залишки шпателем та протираємо вологою губкою. Через сутку можна приступати до пофарбування чи декорування. Вдалого вам ремонту!

Нижче ви можете перегляну відео, на якому буде наглядно продемонстровано все те що я описав вище.

 

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com