Вибір металопластикового вікна

Металоластикові вікна вже давно і міцно увійшли до нашого життя. Ринок "пластика" перенасичений, а газети і журнали переповнені оголошеннями від виробників вікон і дверей. Щоб завоювати клієнтів фірми пропонують різноманітні знижки

і бонуси, і більшість споживачів роблять свій вибір на користь тієї або іншої фірми базуючись, в основному, на вигідності конкретної пропозиції. Результат такої стратегії буває видний не відразу, як правило букет проблем починає розквітати разом з приходом холодів. Вікна починають потіти, на стику коробки і стулки можуть з'являтися наморожування, а через декілька місяців знову повертаються протяги, незважаючи на усі запевнення в "герметичності" вікна.

Сьогодні ми дамо декілька порад про те, як правильно вибрати пластикове вікно і на що в першу чергу треба звернути увагу, щоб потім не було "боляче".

1. Виробник профілю

В Україні запущено вже безліч заводів по виготовленню "вітчизняного" пластикового профілю для вікон, його якість залишає бажати кращого. Це пов'язано навіть не з технологією - її копіюють у світових лідерів в цій області, а в особливостях нашого менталітету і методах роботи. Бажання заощадити на всьому, на чому тільки можна (адже конкуренція на ринку дуже висока), позначається в результаті на кінцевих споживачах. Тому, при фінансовій нагоді вибирайте перевірених виробників, той же німецький, але виключно, оригінальний REHAU. Якість цього профілю говорить саме за себе - найперші вікна з цього профілю які були встановленні більше десятиліття назад, досі не втратили ні своєї якості ні зовнішнього вигляду. Отже, якщо вам дозволяють ваші фінанси, вибирайте профіль вироблений виключно в Німеччині. REHAU, але вироблений в Україні, в рази поступаєтся оригіналу.

Якщо ж увас немає можливості придбати оригінал, тоді зверніть увагу на вітчизняних виробників. Не лінуйтеся вивчати відгуки про компанії. Дослухайтеся до порад знайомих, друзів, родичів, колег. Також можна скористатися Інтернетом і відшукати потрібну інформацію на просторах мережі. У цьому випадку велика вірогідність того, що в результаті ви виберете організацію, співпраця з якою вас не розчарує. Найкраще якщо компанія, яку ви обрали, буде виробником вікон, а не посередником - у цьому випадку ви зможете при необхідності пред'явити їй претензії з приводу якості проведених робіт. Не слід також сліпо погоджуватися на занадто дешеві варіанти вікон - якісна конструкція окупить усі витрати, а ось дешевий варіант може неабияк попсувати нерви в майбутньому.

2. Жорсткість профілю - армуючі елементи

Усередині кожного пластикового вікна знаходиться армуючий пояс з металевого профілю. Він призначений для того, щоб тримати вікно "у рамках" при сезонних коливаннях температури. Багато виробників на цьому теж економлять, не враховуючи погодні реалії, адже у багатьох районах температура може коливатися від - 30°C взимку до +30°C влітку в тіні. У таких екстремальних умовах сталева вставка в пластиковому профілі має бути в усіх елементах вікна і її товщина повинна складати не менше 1,5мм. Тільки тоді вікно не деформується, що забезпечить і тривалий термін експлуатації і відсутність протягів.

Низькоякісні профілі іноді робляться з пластика з матовою поверхнею. Знайте, що така пластмаса вбирає бруд і відтерти її буває дуже важко навіть із застосуванням спеціальних засобів. А вони до того ж коштують недешево. В той же час глянцевий пластик, навіть не найдорожчий, набагато менш сприйнятливий до бруду і легко відмивається.

3. Склопакет - однокамерний або двокамерний?

Якщо ви живете в шумному районі, або просто ваше вікно виходить на автомагістраль - радимо не скупитися і замовити двокамерний склопакет. Він вийде дещо дорожче, але це вартує того - шум гаситиметься набагато ефективніше і тепловтрати будудь менші. Багато хто розуміє двокамерний склопакет як склопакет в два скла, але це не так. У такого пакету три скла, між якими знаходяться дві повітряні камери. А пакет з двома склами створює тільки одну камеру і називається однокамерним. Зверніть увагу - для найкращого пригнічення шуму відстань між склом в двокамерному склопакеті має бути різною, тобто металеві вставки всередині пакету мають бути різної товщини. В ідеалі внутрішнє скло має бути трохи тонше за зовнішні - це дозволить ще сильніше понизити шум.

Один нюанс - із-за більшої ваги двокамерного пакета не всяка фурнітура здатна довгий час витримувати вагу вікна що відкривається, без зміщень. Тому і до вибору фурнітури підійдіть особливо ретельно.

На малюнку вище представлений однокамерний, двокамерний та двокамерний шумопоглинаючий склопакети.

4. Енергозберігаюче скло.

Склопакет зазвичай збирається із стандартного флоат-скла - це скло підвищеної прозорості. Проте якщо ви піклуєтеся про енергоефективність свого дому, ви можете вибрати спеціальне енергозберігаюче скло. Воно відрізняється від звичайного спеціальним покриттям, яке відбиває інфрачервоний діапазон хвиль, тобто тепло. Таким чином взимку тепло з вашої кімнати не виходитиме назовні, а влітку, навпаки - жара від сонячних променів значно послабиться ІК-покриттям скла. Звичайно, таке скло коштує дорожче за звичайне, але і комфорт у будинку з такими вікнами значно вище.

5. Вентиляція у металопластикових вікнах.

Вентиляция - одна з основних проблем, які встають перед власником металопластикових вікон. По старих Гостах приплив свіжого повітря у будинках передбачався через нещільність у віконних рамах і вхідних дверях. Тому ви не знайдете в звичайній квартирі припливної вентиляції, там є тільки витяжка - як правило в санвузлі і на кухні. Пластикове вікно відповідає зовсім іншим стандартам. Правильно встановлене і підігнане воно забезпечує герметичну ізоляцію від вулиці. І мінуси цього знайомі, мабуть, кожному, хто поміняв свої старі дерев'яні вікна на новий пластик - вікна потіють, повітря у будинку стає "важким" і задушливим.

Виходів може бути декілька. Найбільш простий і поширений - можливість відкидання з регулюванням проміжку - таким чином можна регулювати потік свіжого повітря. Крім того існують системи мікрощілинного провітрювання і навіть спеціальні припливні клапани, які врізаються прямо в коробку вікна. Проте усі ці варіанти технологічно відрізняються залежно від виробника профілю і фурнітури, тому це питання треба з'ясовувати на місці.

Якщо вам треба постійне провітрювання - підберіть систему, яка забезпечує рекуперацію тепла, тобто підігрівання холодного повітря, що заходить з вулиці за рахунок того, що виходить назовні, теплого. І пам'ятаєте, що якщо ви зважитеся на встановлення врізного клапана - рама буде безнадійно зіпсована і просто прибрати клапан надалі не вийде - діру потрібно буде чимось закривати, утепляти і герметизувати.

6. Фурнітура

Фурнітуру по праву можна назвати найважливішою частиною вікна, оскільки саме вона постійно утримує стулку в потрібному положенні, забезпечує герметичне щільне прилягання, відсутність щілин і навіть функції безпеки вікна. Дешева неякісна фурнітура на стулці з подвійним склопакетом - це гарантовані проблеми вже через півроку після встановлення. Погана фурнітура не витримує вагу важкої стулки з двокамерним склопакетом, стулка поступово завалюється набік і навіть можливість регулювання, вбудовані в саму фурнітуру, не рятують положення. Крім того, неякісна фурнітура нездатна рівномірно і щільно притиснути стулку до рами вікна. В результаті з'являються щілини і старі "добрі" протяги. Єдиний плюс в цьому - виникнення природної вентиляції, але навряд чи вас сильно обрадує такий "плюс"...

Не економте на дрібницях

Якщо необхідність підвіконня зрозуміла усім, то на інших "дрібницях", на зразок відливів, москітної сітки і якісних відкосів багато хто намагається заощадити. Як показує практика, така економія,  обертається додатковими, набагато більшими витратами, в майбутньому. Без водовідливу дощ потраплятиме в щілину стику між вікном і стіною, руйнуючи монтажну піну (а вона вбирає воду як губка) і матеріал стін (особливо взимку). Москітна сітка не здається такою вже необхідністю, але рівно до того моменту, поки не прокинуться комарі і мошва і ви багаторазово пошкодуєте про те, що не встановили цю сітку відразу.

Якісні пластикові відкоси - сувора необхідність. Враховуючи, що, як правило, металопластикове вікно встановлюється з максимальним винесенням назовні, то в результаті зміщення точки роси починається постійне запотівання не лише самого вікна, але і відкосів. А де вологість - там і пліснява. Відкоси, зроблені кустарно, особливо із застосуванням гідроскопічних матеріалів типу гіпсокартону, посадженого на монтажну піну, "зацвітають" вже в першу ж зиму. І для збереження нормального зовнішнього вигляду надалі вам пару раз на рік доведеться просочувати їх антисептиком, обдирати ту, що встигла прорости плісняву, шпаклювати уражені ділянки і наново фарбувати...

Ущільнювач - ще одна дрібниця, яку не варто випускати з уваги. Стандартний чорний ущільнювач зроблений на основі гуми і має властивість "дубіти" при низьких температурах, утворюючи нещільність і щілини. Багато фірм пропонують в якості альтернативи білий або прозорий ущільнювач на основі еластоміра - він хоч і дорожчий, але набагато менш вимогливий до температурного режиму і має більший термін експлуатації. І у будь-якому разі, не забувайте на зиму змащувати увесь ущільнювач або спеціальним складом, який рекомендує виробник, або силіконовою олією.

Встановлення металопластикових вікон

Більшість вважає, що у встановленні пластикового вікна немає ніяких складнощів. Дійсно, що там, варто просвердлити декілька дірок в стіні, прикрутити шурупами і потім залити все монтажною піною? Але диявол криється в деталях і професійні монтажники прекрасно це знають, проте навряд чи видадуть вам усі секрети своєї справи.

Важливий момент при встановленні вікна - дотримання усіх дрібниць. Є спеціальний ГОСТ, в якому детально розписано як правильно встановлювати коробку вікна у віконний отвір. Монтажний шов повинен складатися з трьох шарів:

а) зовнішній водовідштовхуючий, але паропроникний;

б) центральний теплоізоляційний;

в) внутрішній пароізоляційний

Більшість монтажників не дотримуються цих правил, намагаючись заощадити на цьому етапі, адже встановлення включається в ціну вікна. Проте ми радимо знайти у вашому місті фірму, яка виконує встановлення в відповідності з правилами, це ненабагато збільшить ваші витрати, але забезпечить дійсно якісну роботу. І тоді ваше вікно стоятиме багато років, радуючи вас своїм зовнішнім виглядом і експлуатаційними характеристиками!

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com